Březnové "Knižní přírůstky"

Slečna Soňa z blogu "Nejen z knihovny" vyslovila přání, abych se také zapojila do projektu Knižní přírůstky. Ten vymyslela Cathy z blogu "Mezi nebem a peklem". A já si říkám - proč ne. Třeba se i vy ostatní rádi podíváte, jaké knihy jsem ten který měsíc "nasyslila". O co že jde? To si takhle vyfotíte nově pořízené knihy za daný měsíc (darované, koupené, recenzní výtisky a nebo vyměněné) a přidáte k nim třeba i nějaký ten komentář.
Nejdříve bych se chtěla pochlubit knihami, které jsem dostala jako dárečky k narozeninám. Překvapivě jsou jen dvě - od přítele Sólo a od "psavé přítelkyně" Věčný národ se strachy netřese.
Po přečtení mého prvního "knižního úlovku" z Martinusáckého projektu Knihoběžník, jsem si domů pořídila dvě knihy W. P. Younga - mně neznámou Chatrč a již přečtené Křižovatky . V Knižním klubu jsem se vydala na lov Vraní dívky, kterou jsem si toužila přečíst od zveřejnění komentáře paní Ježkové. A když už jsem byla na Smíchově, rovnou jsem zaplula do Levných knih. A tak jsem objevila Chování nočních motýlů, Prokletí,  Daniel, po deseti letech... a Dívka, která sahala po hvězdách. Vlastně jsem tam jen chtěla počkat na přítele. Kouknout se, rozumíte.
A jako poslední jsou zde recenzní výtisky. Nakladatelství Jota - Ta druhá zapisovatelka. Nakladatelství Brána - Králova dcera. Nakladatelství Paseka - Accabadora. A tři knihy z Eminentu - Alfons Mucha, Extrémní sex a Ach, holčičko.
A co vy, vybrali byste si některou? Četli jste některou z knih - líbila se, nelíbila. Povídejte, přehánějte.

Komentáře

 1. Křižovatky mám, ale ještě jsem nečetla. Na Vraní dívku si dělám zálusk. Ostatní neznám :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně osobně se Křižovatky moc líbily. Úžasná kniha. :)

   Jo, já dělala a neodolala jsem. :D A co se týče těch ostatních - něco jsem poznala, z Levných knih jsou to knihy, na které jsem rok dva zpět koukala v knihkupectvích a Palahniuk - toho jsem tam za 20,- (!!!) nemohla nechat. Mám jeho styl psaní ráda.

   A ostatní knihy poznám. :D

   Vymazat
 2. Já bych si tedy určitě vybrala. :D Na Zapisovatelku si dělám zálusk, mám ráda tu dobu, ve které se odehrává. A Sólo vypadá taky skvěle. :) Zato třeba Vraní dívku číst nechci ani náhodou. Nějak mě neoslovil ten mediální humbuk a čtení o brutálních vraždách taky ne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda, že by sis vybrala. No, přemýšlím, že Zapisovatelku pošlu dál. Ale ještě jsem se úplně nerozhodla. :))

   Jinak na Sólo se také moc těším, přítel má skvělý vkus - vždy se trefí do toho mého. (Konečně mi někdo rozumí. :D )

   Jinak já také nejsem moc čtivec brutalit, ale na druhou stranu mě to někde uvnitř láká si to přečíst. A navíc jsem četla, že má kniha "skvělý jazyk". Takže jsem zkrátka zvědavá. A ano, taky moc nemusím mediální humbuk, ale ráda bych se sama přesvědčila, zda to za ten humbuk vůbec stojí. :)

   Vymazat
 3. Páááni, moc se těším na recenze!

  OdpovědětVymazat
 4. Parádní sbírka, taky se chodím do Levnýchh knih jen dívat a jak to dopadá, že? :) Sólo vypadá moc dobře, o Křižovatkách jsem hodně slyšela a u Vraní dívky mě mrzí, že jsem po ní nakonec nesáhla. Čekala jsem nějaký hnus a podle recenzí to tak zlé není :) Tak přeji krásné čtení milá paní! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky!

   Jj, Levné knihy jsou jako mor. :D Ale to každé knihkupectví. Někdo se chodí uklidnit do hadráren, já slídím v antikvariátech a knihkupectvích. :D

   Děkuji, určitě si "nechám chutnat" (ale u Vraní dívky raději jíst nebudu :D) a podělím se o dojmy. :) Jinak Křižovatky mohu vřele doporučit. :) Určitě stojí za to! :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!