neděle 2. března 2014

Březnová adopce

Máme tu další měsíc, což znamená, že únorová kniha našla svého nového "rodiče" a je na čase pustit do adopčního procesu další příběh. Tentokrát jsem pro vás vybrala jeden z antikvariátových úlovků. Zamilovala jsem se do obálky a nakonec mě okouzlil i příběh. Je to takový "obyčejně neobyčejný" příběh jedné rodiny. Jak už to tak bývá, nepotkáte "dokonalou" rodinu. Každá je svým způsobem divná. Nejinak tomu je i v následujícím příběhu.


Březnová adopce

Prosím, seznamte s knihou na měsíc březen - Když byl bůh králík od Sarah Winman.Příběh nás zavede do života Elly, který je ovlivněn jejím bratrem, rodiči, podivnou kamarádkou a v neposlední řadě králíkem, který s ní hovoří. Je to příběh dospívání, vztahů a nevšední všednosti dní. V knize je ukryto dost zajímavých myšlenek a několik postav, které si prostě musíte oblíbit - třeba jako postarší homosexuál Arthur. Jeho humor (a moudrost) mi učaroval. Posuďte sami. 
"Oblíbenost, má drahá, se přeceňuje podobně jako velký úd." 
Pokud vás kniha zaujala a rádi byste jí poskytli místo ve své knihovně, stačí mě sledovat (máte k dispozici FB stránkubloglovin, či přímo stránku blogu) a napsat mi, pod jakou přezdívkou a kde tak činíte, společně s e-mailem, kam vám mohu - v případě úspěšné adopce - dát vědět.

Do konce března máte šanci se adopce zúčastnit. A ráda bych se vás zeptala - co byla Vaše nejoblíbenější hračka v dětství? Nebo jste, stejně jako Elly, měli to štěstí mít vlastní zvířátko? Kdo, nebo co zpestřilo vaše dětské chvíle?