Lehká erotika v oparu romantiky

V dnešní době jsme na uzavírání dohod zvyklí snad všichni. A přesto – zkuste si představit, že jste ženou, za kterou přijde pohledný a bohatý Ital s nabídkou, která by vám nejspíše měla lichotit. A totiž abyste se stala jeho manželkou. Souhlasila byste, když byste věděla, že je to pro dobrou věc? Nebo byste byla pohoršená? Se stejnou nabídkou se setkala hlavní hrdinka nové knihy Jennifer Probst Manželská past.

bux.cz


Maggie je nezávislá, krásná, temperamentní a velmi úspěšná módní fotografka. Vlastní život – ať už profesionální, osobní či sexuální – má pevně ve svých rukou a nehodlá na tom nic měnit. A přesto v hloubi duše touží po něčem hlubším, ale nutnost otevřít se druhému člověku jí v tom brání.

Michael je multimilionář, který vlastní síť rodinných italských pekáren, pohledný a okouzlující muž, který může mít každou ženu, na kterou pohlédne. Avšak i on touží po něčem víc – touží po manželce, se kterou se nebude nudit, po rodinném životě, dětech a lásce.

Co mají tihle dva - krom dokonalého vzhledu a finanční nezávislosti - společného? Spoustu sexuálního napětí, které mezi nimi jiskří, jedno zpackané - rok staré - rande, společné přátele, díky nimž se i nadále potkávají a nyní i společné tajemství. Kvůli staré italské tradici, jež Michaelově sestře nedovoluje vzít si svého milovaného dříve, než se ožení sám Michael, odjíždějí do Itálie k Michaelově rodině jako „falešný“ novomanželský pár.

Michael se ve snaze o nenucenost opřel o dřevěný sloupek postele s nebesy. Jeho zvědavost byla odměněna, když se pod měkkou látkou objevily dva pevné body. Přešlápl z nohy na nohu, aby si udělal pohodlí. Podráždilo ho, že si pro tento rozhovor nevybrala třeba formální pracovnu. Snadno si ji uměl představit, jak se válí na měkké dece a on jí zuby stahuje tílko přes ňadra. Vsadil by se, že bude mít rubínově červené a velmi citlivé bradavky. Zdálo se, že reagují i na lehoučký dotyk látky. Michael potlačil zachvění a pokusil se soustředit.
„Mám pro vás návrh.“
Zaklonila hlavu a zasmála se. Ten zastřený zvuk zněl neuvěřitelně svůdně. „V tom případě jste si vybral tu pravou.“ Rozvážně si olízla rty, takže se jí ve světle mírně zaleskly. „Zamítá se.“
Potlačil zaklení a přešel k věci. „Hledám falešnou manželku.“
Zamrkala. „Cože?“

Manželská past je ideální kniha v případě, že si chcete odpočinout od světa kolem a nechat všechny myšlenky odplout. Je to oddychové čtení s lehkou příměsí erotiky a kapkou romantiky. Máte-li však rádi náročnější knížky, rozhodně sáhněte po něčem jiném. Avšak pokud je žánr „erotických“ románů to pravé čtení pro vás, myslím, že vás tato kniha nezklame.

První knihu této autorky "Manželská smlouva" jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat, ale spousta lidí se shodne na tom, že první kniha byla mnohem lepší, než druhá. Pro mě osobně - byť jsem si knihu sama vybrala (pro moji obranu nutno dodat, že jsem doufala v něco ve stylu Sparkse a dostalo se mi knihy ve stylu Odstínů) - tento žánr asi úplně není. Postupem let nejspíše potřebuji něco trochu náročnějšího (byť klidně oddechového).

Za recenzní výtisk přesto velmi děkuji internetovému knihkupectví bux.cz.

Autor: Jennifer Probst 
Překladatel:Zdeňka Zvěřinová
Počet stran:224
Nakladatelství:Ikar
Rok vydání:2014
                                                                                                                                                                                                                 
Komentáře

 1. To by asi nebylo nic pro mne, ale připomnělo mi to film o falešné svatbě se Sandrou Bullock :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě to byl taky trochu krok vedle a lehké zklamání - ale můžu si za to sama. :)) Ale každá zkušenost se počítá, takže se nic nestalo. :)

   Vymazat
 2. Ja som akurát v stredu dočítala jednotku a som veľmi zvedavá na túto :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi pak můžeš dát vědět, zda to byl vážně tak "dramatický sešup dolů", jak se tvrdí. (Druhý díl oproti prvnímu.) Mě osobně to dost zklamalo a nudilo, ale nechci být poslem neveselých předzvěstí. Zkrátka to nebyla kniha pro mě. :)

   Vymazat
 3. ja mam doma pozicane vsetky tri casti. nie som fanusik takehoto stylu ale musim povedat ze prva cast bola celkom prijemne citanie, som zvedava na dalsie dve :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tedy četla jen tento díl, na ostatní se už tedy nechystám. Ale mámina kamarádka čte tenhle styl knížek, četla i tyto a říkala, že jednička byla naprosto skvělá, ale že tento díl jí už tolik nezaujal, tak jsem zvědavá, jaký bude Tvůj názor. :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!