Únorová adopce

Leden je za námi a příběh o Karen (knížka, která hledala domov první měsíc tohoto roku) je již na cestě ke své nové, adopčně-knižní mamině. Plně doufám, že jí udělá stejnou radost, jakou dělala kniha mně. Jelikož se mi nápad zamlouvá a i když byla účast pomenší (přeci jen, každé začátky jsou "těžké"), rozhodla jsem se v "Adopci knih" v následujících měsících pokračovat. 


Kathleen MacMahon - Takhle to končí


V únoru je tu kniha, kterou ocení především ženy. Jde o román irské spisovatelky a novinářky Kathleen MacMahon Takhle to končí. 


Hlavní postava Addie je nepříliš průbojná žena, která miluje svého kokršpaněla Lolu, plavání a stará se o churavého a poněkud "svého" otce (silná osobnost, které šlo vždy především o své vlastní blaho, nebo se alespoň jako takový tváří). Do všednosti dní vstoupí Američan Bruno, který přijel hledat vlastní kořeny a našel lásku.

Jde o knihu, která mne bavila, našla jsem si v ní spoustu hlubokých myšlenek a i přes fakt, že neskončila tak, jak jsem si já sama přála (a tím tak trochu "klesla", protože jsem dlouhou dobu měla pocit, že "má na víc") to bylo velmi dobré čtení.

Pokud máte zájem poskytnout domov této knížce, stačí mne sledovat (kde je na vás - máte k dispozici FB stránku, bloglovin, či přímo na stránky blogu) a napsat mi pod jakou přezdívkou a kde, společně s e-mailem, kam vám mohu, v případě úspěšné adopce, dát vědět.

Do konce února máte šanci se adopce zúčastnit. A jelikož jsem zvědavka zvědavá, zajímalo by mne, která (knižní) milenecká dvojice vám nejvíce učarovala. Komentáře

 1. Sleduju na FB; Adéla Skokanová, e-mail: addissabeba@centrum.cz
  Nejvíc se mi asi líbila dvojce Petr a Lucie ze stejnojmenného románu od Rollanda. I když momentálně prožívám lásku ještě "mladšího" páru a to Rolanda a Susane která se odehrává ve čtvrtém díle ságy Temná věž od Kinga :)...i když přemýšlím, která milostná dvojice mě neučarovala :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tak "chtivá knižní matka", že Ti snad normálně nějakou tu knížku pošlu jen tak pro radost. :D
   Hmmm, co se Kinga týče, tak ten ve mě spíše utvrdil nesnášenlivost vůči kočkám. :D

   Vymazat
 2. Sledujem na FB: Mária Marry Mikušková, e-mail: majusga15@azet.sk
  Čo sa knižných párov týka - je ich také množstvo, že sa ani neviem rozhodnúť. Momentálne končím so sériou Hunger Games a Peetu a Katniss som si veľmi obľúbila. No zbožňujem aj Rose a Dimitriho z VA. Čo je u mňa dosť nezvyčajné - hrozne som si obľúbila aj páry z kníh od Stephanie Perkinsovej. Ale súhlasím s Adis - je dosť ťažké niekoho si neobľúbiť. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím se přiznat, že Hunger Games se mi úplně vyhnuly ( když jsem jedním okem a uchem postřehla asi půlku filmu na HBO). Já mám ráda tu herečku. :)) (Hlavně tedy ve filmové zpracování knihy "Terapie láskou", kde jsem se poprvé setkala s tím, že jsem z filmu byla více nadšená jak z knihy - právě díky této herečce a její postavě, která byla úžasná, avšak v knize se téměř neobjevovala).

   Vymazat
  2. Ooo Dmitrij,na toho jsem malém zapomněla! Doufám,že ho ve filmu moc nezkazí.

   Vymazat
 3. Ahoj, sleduji tě na FB a i zde na blogu: Soňa Čermáková, e-mail: cermakova.s@email.cz . Těch mileneckých dvojic je nezpočet, ale která mne hodně zasáhla v mých nácti byla určitě Bella a Edward. Ono se to více méně s každou knihou mění a nebo spíš těch dvojic, kterým závidím přibývá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem položila celkem zapeklitou otázku. Myslím, že bych taky neuměla odpovědět. I když já bych asi sáhla po klasice Elizabeth a Darcy. :)

   Vymazat
 4. Knížka vypadá parádně :) a knižní adopce je výborný nápad! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Díky. Třeba se na Tebe usměje štěstí a budeš moc knihu poznat blíže. :))

   Vymazat
 5. Podobný projekt mě také napadl: Jmenoval by se pošli knihu do dalšího kola, ale nebyla jsem si jistá, jak by přesně měl fungovat :) Jinak zájem bych docela měla :ú
  Sleduji jako Bastera, email (překvapivě) bastera@seznam.cz a milenecká dvojice těch je: Hazel a Augustus, Elizabeth a pan Darcy (jednu klasiku) a v poslední době ještě Isabelle a Robert (Odveď mě domů), ale mám jich asi tak deset ještě v zásobě :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, u mě to přišlo tak nějak náhodou. :D Já jsem pro uvádění nepromyšlených nápadů (pak to tedy dle toho vypadá, ale co..) do provozu. :))
   Hh, tak třeba budeš mít i štěstí, když už máš zájem. :)

   Vymazat
 6. Na FB tě sleduji jako Zdeňka Mašátová; email: literarnikoutek@centrum.cz; a tohle je skvělý nápad. :-)
  Ty dvojice jsou dost těžká věc...hmm, nebudeš tomu věřit, ale teď mi žádná nenapadá. Možná Edward a Bella :-), ne že bych je milovala (Bellu byc často nejraději přizabila), ale knižní verze je taková krásně naivní a pohádková, že se do Stmívání mohu začíst kdykoliv a kolikrát chci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu nápadu. :) Jo, Bella mi přišla jako strašná naivní káča - i v době, kdy jsem knihu s celkem velkým nadšením četla, ale už to chvíle bude. :) Ale je pravda, že ta knižní verze není tak špatná, je to taková pohádka. (Navíc v knize se mi líbí drobné odkazy na knihy J. Austenové.)

   Vymazat
 7. Na FB sleduji jako Veru Burgerová. :)
  můj email: burgerova-veronika@email.cz
  Mě zaujalo hodně milostných dvojic, protože mi láska a celkové to spříznění mezi dvěma lidmi přijde ohromně kouzelné. :) Které nejvíc? Možná Taťána a Alexandr, protože jejich láska přežívá tolik ničivých a drsných věcí, oni dva vzdorují tolika hrůzám a ačkoliv všichni a všechno umírá, jejich láska pořád žije. A to nějakým způsobem obdivuji. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tedy já se musím zahanbeně přiznat, že tuhle mileneckou dvojici jsem ještě neměla tu čest poznat. :) Nad knihami jsem přemýšlela (Měděný jezdec), že bych pořídila, ale nakonec z toho nějak sešlo a zavalila mě lavina jiných knížek. :) Ale třeba se k nim někdy dostanu. :))

   Vymazat
 8. Sleduji jako Zdeninka Cruela Šimralová na FB a většinou anonymně tady, jelikož mi vždycky hrozně dlouho trvá, vybavit si heslo k účtu na Google..:D A k těm dvojicím. Jelikož jsem hrozně romantická duše, zbožňuji všechny ústřední milenecké dvojice, kterým autor v příběhu zvládne vdechnout duši. Pak mám skoro pocit, jako bych jednou z postav byla já a cítím se v tu chvíli stejně bláznivě zamilovaně, jako postavy..:D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!