neděle 2. února 2014

Únorová adopce

Leden je za námi a příběh o Karen (knížka, která hledala domov první měsíc tohoto roku) je již na cestě ke své nové, adopčně-knižní mamině. Plně doufám, že jí udělá stejnou radost, jakou dělala kniha mně. Jelikož se mi nápad zamlouvá a i když byla účast pomenší (přeci jen, každé začátky jsou "těžké"), rozhodla jsem se v "Adopci knih" v následujících měsících pokračovat. 


Kathleen MacMahon - Takhle to končí


V únoru je tu kniha, kterou ocení především ženy. Jde o román irské spisovatelky a novinářky Kathleen MacMahon Takhle to končí. 


Hlavní postava Addie je nepříliš průbojná žena, která miluje svého kokršpaněla Lolu, plavání a stará se o churavého a poněkud "svého" otce (silná osobnost, které šlo vždy především o své vlastní blaho, nebo se alespoň jako takový tváří). Do všednosti dní vstoupí Američan Bruno, který přijel hledat vlastní kořeny a našel lásku.

Jde o knihu, která mne bavila, našla jsem si v ní spoustu hlubokých myšlenek a i přes fakt, že neskončila tak, jak jsem si já sama přála (a tím tak trochu "klesla", protože jsem dlouhou dobu měla pocit, že "má na víc") to bylo velmi dobré čtení.

Pokud máte zájem poskytnout domov této knížce, stačí mne sledovat (kde je na vás - máte k dispozici FB stránku, bloglovin, či přímo na stránky blogu) a napsat mi pod jakou přezdívkou a kde, společně s e-mailem, kam vám mohu, v případě úspěšné adopce, dát vědět.

Do konce února máte šanci se adopce zúčastnit. A jelikož jsem zvědavka zvědavá, zajímalo by mne, která (knižní) milenecká dvojice vám nejvíce učarovala.