Milenecké dvojice

Ke včerejšímu dni, kdy mnozí z vás slaví svátek sv. Valentýna, skončilo hlasování o mileneckou dvojici, které "tak nějak závidíte".  Na výběr jste měli ze čtyř literárních zaláskovaných dvojic. Tři z tradičních knižních příběhů - Pýcha a předsudek, Anna Karenina a Na Větrné hůrce - a jedna dvojice z dětského příběhu, který jsem milovala (nejen) jako malá - Lady a Tramp. A není nijak překvapující, že na celé čáře to vyhrála dvojice pan Darcy a Elizabeth. I já jim tajně závidím (jako snad každá milovnice Austenové se špetkou romantiky v duši).


Pan Darcy a Elizabeth

Co je na dvojici z Pýchy a předsudku tak kouzelného, že je všude tak omílána a vychvalována? No, myslím, že ani tak nejde o dvojici, jako celek, jako fakt, že nemálo žen by si přálo být vyvolenou pohledného pana Darcyho. A kdo jim to může mít za zlé. I když osobitost Lízinky není vůbec k zahození. Být svá, to bohužel ani v dnešní době bez svazujících pravidel a vyhlídky manželství jako jediného východiska ženina života, je docela luxus, který si spousta žen nedopřává. Ale tady je hlavní ta láska, no né?Lady a Tramp

Za lidskou dvojicí se umístili Lady a Tramp. Což mě moc mile potěšilo, jelikož pro tyhle hafany já mám slabost už od dětství. Vlastně pro všechny hafany, a je mi úplně jedno, zda se mají rádi nebo ne.... (Což mě přivedlo k doznání - ty Siamské kočičí potvory jsem ze srdce nesnášela.)

No, doufám, že jste si užili Valentýna - pro ty, kdo ho slaví- a pro ty co ne - snad jste si užili stejně příjemný večer u Harryho jako já. 

Komentáře

 1. Příběh Lady a Trampa vůbec neznám, ale jinak teda nejlepší pan Darcy je rozhodně Collin Firth a né ten cucák, co ho tu máš na obrázku :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty neznáš Lady a Trampa?!?! Tssss, osudová chyba :D Je to nejlepší a nejkouzelnější Disneyovka co znám! :)
   A mně se tedy víc jako pan Darcy líbí tenhle "cucák" než Colin. Toho mám ráda v jiných rolích. :) Nebo spíše jde asi o to, že se mi celkově víc líbí filmové zpracování z r. 2005 než seriál v němž vystupuje Colin (tam mi prostě nesedí ta herečka, co hraje Elizabeth). Ale jako kdyby mi na dveře zvonil "Pan Darcy" Colin, místo MacFadyena, rozhodně bych ho pryč neposlala. :D

   Vymazat
  2. http://www.youtube.com/watch?v=5WrgMUXlgMw

   Navíc prostě tahle scéna je dokonalá.

   Vymazat
  3. Mně se zas moc nelíbí vychrtlá Kiera, no :-)

   Vymazat
  4. Tak můžeme být rády, že máme každá svou vyhovující verzi. :))

   Vymazat
 2. Jako malá jsem Lady a Trampa milovala - právě kvůli tomuhle filmu jsem si hrozně přála kokršpaněla, protože Lady se mi tak strašně líbila! :)) Nakonec se mi přání opravdu vyplnilo a 12 let jsem mohla mít po svém boku toho nejlepšího a nejkrásnějšího parťáka pod sluncem. Loni bohužel nastal jeho čas a pořád se mi stýská... V těchhle věcech jsem hrozná cíťa. ;)
  Darcy a Lizzie jsou ovšem moji oblíbenci také! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme dvě - já je žrala taky. My jsme měli doma Kavalíra, hnědého, a já jsem zase zarputile tvrdila, že Lady je spíše Kavalírek (kvůli krátkému čumáčku), postupem času jsem se uvolila, že tedy kokršpaněl - ale americký. Taky jsem zkrátka chtěla svojí Lady a v mých očích jsem ji měla (a basta!).
   To chápu, že se Ti pořád stýská - a vůbec s nemyslím, že bys byla cíťa. Ba naopak, pokud člověk někoho miloval, je správné, že na něj myslí a má ho v srdci. Je těžké rozloučit se s milovaným a je úplně jedno, zda je to zvířátko, nebo třeba člověk. A zrovna u těch psů vím, že je těžké se rozloučit. Já zažila dvě "psí" ztráty a nebylo to lehké. Je důležité vzpomínat s láskou. :)

   Vymazat
  2. My tedy měli zlatého anglického kokršpaněla, protože ten mi zase více učaroval v reálu. Ten dlouhý čumáček je zkrátka elegantní. :)) Rodiče si na podzim pořídili opět anglického kokršpaněla, ale tentokrát ne zlatého, takže podobnost s Lady už je hodně vzdálená, ale zkrátka... tenhle film to všechno začal. ;)

   Jinak "psí" ztráty jsem si prožila také dvě. Ještě dříve jsme měli labradora. Byla jsem z toho samozřejmě také smutná, ale musím se přiznat, že tak blízko jako k tomu kokříkovi jsem k nikomu jinému neměla. Z celé rodiny (je nás pět) si mě vybral - možná tušil, jak moc jsem si ho přála - a sledoval každý můj krok, spal mi u postele... Bylo to krásné. :)

   Ale dost už, jsem hrozně sentimentální! :)
   Jinak kavalírci jsou také krásní, občas dokonce uvažuji nad tím, že až se s přítelem trochu usadíme, možná bych si přála právě kavalíra. Ale to je samozřejmě ve hvězdách. ;)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!