Kniha hledá domov

Tak jsem tak přemýšlela o tom, která kniha mě v roce 2013 donutila se zamyslet nad sebou samotnou, která mne zasáhla u srdce a posunula mě v myšlenkách tím hezkým směrem (schválně nepíši správným, i když pro mě správný byl, ale každý máme tohle nastavené jinak) a řekla bych, že to byl příběh autistky Karen z knihy Sabiny Bermanové Žena, která se ponořila do srdce světa. Tahle pohádka pro dospělé mě uchvátila. 

Myslím si, že dobré příběhy by se měly šířit a tak jsem se rozhodla, že svůj výtisk pošlu dál. 


Pokud chcete této knížce poskytnout útulný domov a strávit s ní láskyplné chvilky na vašich oblíbených čtecích místech, stačí začít sledovat moji FB stránku nebo být pravidelným čtenářem blogu a do komentářů pod tento článek mi o tom napsat - pod jakým jménem a kde mě sledujete a váš e-mail, kam se vám mohu v případě "úspěšné adopce knihy" ozvat. 

A když budete u toho psaní, budu ráda, když se podělíte o to, jaký příběh, jaká kniha, člověk, nebo okamžik vás nějak ovlivnil, oslovil, dal vám ze sebe něco kouzelného a příjemného, co vás posunulo "tím hezkým směrem".

Šanci máte do konce ledna, pak knížka poputuje k novému majiteli.

Komentáře

 1. Soutěže se nezúčastním, neboť nemám ráda FB, ale doporučuju knihu 4 dohody, to je můj objev roku 2013.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění, že jsou mezi námi lidé, kteří FB příliš neholdují. Já koneckonců také ne, ale je to poměrně rychlý a rozsáhlý komunikační kanál.
   Takže kdyby ses přeci jen chtěla zapojit, je možnost i sledování tady na blogu. :)
   Knihu Čtyři dohody znám a mám ji velmi ráda. Myslím, že by si tu knížku měl přečíst každý, kdo se sebou a svým životem chce začít něco dělat, ale pořádně neví za jaký konec (či začátek) to vzít a jak se s tím vypořádat. :)

   Vymazat
  2. Ok, děkuji za úpravu pravidel :-). Tak já sleduju přes bloglovin, ale ten mail už nepoužívám, takže prosím případně kontaktovat na můj blogový czechmaid@gmail.com. Děkuji :-)

   Mimochodem se mi líbí koncept poslání knihy dál, mám jednoho adepta doma...

   Vymazat
  3. Není zač, rádo se stalo - mimochodem já děkuji za "návrat do reality" a pochopení, že ne všichni holdují FB. :)

   Jsem ráda, že Tě to zaujalo a určitě bude fajn, když to zkusíš také. :)

   Vymazat
 2. Skvělý nápad! Donutila jsi mě se tímto směrem zamyslet, a myslím, že se do něčeho podobného taky vrhnu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, určitě to budu dělat častěji. :)
   Přeci jenom mám spoustu knih a i když je miluji - tudíž bych je třeba neprodala, to se mi tak nějak příčí - myslím si, že některé bych mohla poslat dál a obohatit jimi někomu jinému život. :)
   Tedy, pokud se to vůbec ujme. :)

   Vymazat
 3. Jéééé adoptovat knížku!! To se mi líbí je to lepší jak adoptovat něco živého (teda v mojí momentální situaci). Sleduji tě vždy a všude, vždyť mě znáš, hrozná sojka Adéla Skokanová skok.adela@centrum.cz
  S tím ovlivňováním u knih je to těžké, všechny co jsem v životě přečetla mě nějakým způsobem ovlivnily. Většinou jsem ale četla nějaké sci-fi, fantasy, pohádky, nic moc reálných děl (když nebudu počítat psychologické publikace). Takže ovlivnily můj "reálný" pohled na svět a rozvíjely a rozvíjí moji fantazii o sto šest a samozřejmě ve mě udržují lehce romantickou duši, i když se mi ji okolní svět snaží ukrást :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak mi tam do toho úplně nezapadá ta "romantická duše" :P

   Vymazat
  2. No dovol? Ještě mi kousek zbyl :)

   Vymazat
 4. Ahoj sledujem ta cez fb ako Dasa Frantova...Veľmi sa mi páči nápad s posunutím knižky ďalej :) neviem či sa môžem zapojiť aj keď som zo Slovenska... ak aj nie nevadí, veľmi sa mi u teba na blogu páči :) a s tým ako ma knižky ovplyvňujú je to zvláštne, čítam rôzne žánre (sci-fi, fantasy, detektívky, niečo romantické...) ale z každej si niečo odnesiem a buď ma k niečomu motivuje alebo povzbudú... :) a môj mail je: dasafrantova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, jsem ráda, že se Ti nápad zamlouvá. Určitě v tom budu pokračovat, alespoň tento rok. :)
   Myslím, že je to dobrý "hold" knihám. Je spousta příběhů, které jsou fajn, člověka něčím ovlivní a není od věci se o tato dílka s někým podělit. Je pravda, že mám spoustu srdcových kusů, kterých bych se asi nezvládla vzdát, nebo jen horko těžko, ale zase je spousta dobrých knih, u kterých mám pocit, že "jsem je vyždímala" do posledního písmenka a měly by udělat radost někomu jinému.
   Ovšem zase třeba prodat je do antikvariátu mi nepřijde fér, to je raději posunu dál nějakému dalšímu knihomilovi. :)
   Jinak já rozhodně s případným zasláním na Slovensko problém nemám. :) Jsem ráda, že se chceš také zúčastnit. :)

   Vymazat
 5. Také se mi tento nápad moc líbí! =) Pokračuj v tom, to bude supr!
  K tomu, jak nás knihy ovlivňují a pomáhají nám, jsem našla citát: „Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy.“ Pravda pravdoucí!
  Co se mě týče, velký vliv, který pociťuji stále, na mě měly knihy od Milan Kundery (Nesmrtelnost, Nesnesitelná lehkost bytí..), které jsem četla, když jsem byla v pubertě. Jednak ovlivnily můj čtenářský vkus a také mě naučily, jak se mám koukat na svět.
  No a pak tu máme také dobrého známého Malého prince, který ovlivnil spousty spousty svých čtenářů, včetně mě.
  No a sleduji tě i na FB (Tereza Dvořáková) a zde (la Tereza). Můj mail je terezadv@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem ráda, že ses přidala. :)
  Ten citát je moc hezký a já ho neznám. Ale díky Tobě už ano. :) Já jsem dnes objevila tento:
  „Knihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí.“ Jerry Seinfeld

  Malý princ je klasika, i když mě z těch "dětských" dost ovlivnil i Medvídek Pú. :)) Přiznám se, že já moc české autory nemusím. Nevím, bavila jsem se s jednou milou paní v knihkupectví a ta mi řekla, že do nich "musí člověk vyrůst". :) Já je prostě nikdy nevyhledávala, vždy jsem šla po světové literatuře. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Lednová adopce je uzavřená. V průběhu víkendu (nejpozději začátkem příštího týdne) zveřejním knihu k únorové adopci. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!