Radost z Britských ostrovů

Dnes mě čekalo ohromně velké překvapení. Paní pošťačka mě obdařila vedle mé objednávky přírodního tuhého šamponu  z Fleru, na který se hrozně moc těším, také dopisem od Zdeňky z literárního koutku  (mimochodem mě upřímně potěšila rychlost, s jakou se toho Zdeňka ujala, je vidět, že je vážně velký psavý nadšenec - neboj, přečetla jsem to po Tobě) a navíc dvěma úžasným pohledy - jeden ze Skotska a druhý z Irska.

Od slečny ze Skotska


První, který jsem viděla a přečetla, byl od slečny ze Skotska. Pojala obsah sdělení poněkud originálně a hodlala mě názorově zapojit do jistého problému, o kterém slyšela v TV ve zprávách. A o co se jedná? O nezávislost Skotska. Zda má Skotsko zůstat částí Velké Británie, nebo se má stát nezávislým. Sama se přiznala, že neví, k čemu se přiklonit - uvědomuje si, že obě myšlenky mají své klady i zápory. Prý jsou u nich dva politické tábory "Better Together", kteří chtějí zůstat a "Yes Scotland", kteří s přejí nezávislost. A jaký byl můj názor - no, přivedlo mě to k úvahám o rozdělení Česka a Slovenska, a o tom jsem jí také napsala zpět. Nevím, sama tam nežiji, ale pro mě Skotsko neztrácí na individualitě jen proto, že je součástí Británie.

Známka ze Skotska
Slečna měla moc hezké a čitelné písmo. Což se o druhé posílající říct nedá - škrábala tak, že jsem si myslela, že se jmenuje "Aedin" a nakonec se z toho vyklubala "Claudie". Claudie toho moc nenapsala, jen že je původem z Německa a v Irsku žije se svým manželem. A že žijí 45 km od Dublinu. Pro mě byla důležitá věta "Myslím, že si tuhle pohlednici "Art Nouveau" užiješ" - a měla naprostou pravdu, protože když jsem ten pohled uviděla, málem jsem si sedla na zadek, jak jsem byla okouzlená. No posuďte sami.

A.Mucha 
Zbožňuji vše od Muchy. Jeho styl je mému srdci hrozně moc blízký. Hraje to na mé něžné strunky a kdykoliv se na jeho dílo podívám, celá se rozněžním a rozechvěji blahem. Sama mám několik pohledů s jeho obrazy a moc ráda je posílám do světa (a ještě radši je nakupuji v Praze v malých obchůdcích). Takže první "postcrossař", který se mi trefil 100% do vkusu. A pro úplnost ještě známka z Irska - roztomilá červenka.

Červenka z Irska
 Komentáře