čtvrtek 5. prosince 2013

Do třetice všeho...

Včera na mě ve schránce opět čekal postcrossingový pohled. Docela mile mě to překvapilo. Nejdříve nic a teď co chvilku najdu ve schránce překvapení. Moc mě to těší. Jen budu muset vymyslet nějaký šikovný způsob úschovy došlých pohlednic. Zatím je mám vystavené po skříňkách, opřené o skleničky a knihy, aby na ně bylo vidět, ale do nekonečna to takhle nepůjde. Malý nápad se mi už v hlavě rýsuje, ale realizace, to je jiná pohádka. 

Kimmo Pälikkö

Pohlednice je opět z Finska, má takový ten "šupinkový vzhled" - když přejíždíte po obrázku nehtem, cítíte hrbolky a dělá to zvláštní, škrabavý zvuk. Tenhle pohled se mi celkem líbí, je v něm sice něco pochmurného, ale i tak mi udělal moc velkou radost. Strýček google mi vyplivl pár dalších obrázků od tohoto finského umělce, ovšem o umělci samotném jsem toho moc nedohledala (možná, že kdybych se usilovněji snažila, přeci jen bych na něco přišla,ale...). 

Opět mi píše slečna, byť písmo mi přijde spíše klučičí. Dozvěděla jsem se, že slečna miluje všechny možné druhy řemesel a s nimi souvisí jistá skupina "Society for Creative Anachronism", o které jsem upřímně nikdy dříve neslyšela, ale vypadá to velmi zajímavě. Prý v této skupině vystupuje jako vikingská lady přibližně z r.1000. 


Poslední informaci, kterou jsem se dozvěděla je ta, že má slečna také v oblibě Harryho Pottera a rozloučila se s přáním šťastného postcrossingování a příjemných svátků. Zkrátka další milý pohled do sbírky.