Práce šlechtí?

Mám za sebou (teprve) 4 dny v nové práci - zkusila jsem to jako prodavačka na 6 hodin v jednom poměrně frekventovaném papírnictví. Ano, přiznám se - taky jsem občas patřila k těm pofrkávajícím, kteří si říkají "Proboha proč tam tak stojí a vejrá na jedno místo, když tady má lidi." Víte - všem mně podobným hnidopíchům doporučím jednu věc - máš-li pocit, že bys to zvládal lépe, nebo že je to podřadné/snadné/zvládla by to i opice - jdi si to zkusit.


Nikdy jsem nebyla tak vyflusaná jako teď - ani když nás nutili na škole běhat veškerá ta nesmyslná kolečka. A nikdy jsem si nepřipadala tak zbytečná a nemotorná a ubohá. Jo, když stojíte na druhé straně pultu, s realitou vám to decánko zamává.

V prvé řadě - ať už jste si o lidech mysleli sebehorší věci - věřte mi - realita je daleko víc odpudivá. Lidé jsou nesamostatní, hrubí, nervózní, nehodlají na nic čekat a samozřejmě vždycky mají pravdu. Jsou tu ignoranti, kteří se s vámi nebudou bavit, protože jste si dovolila zasmát, takže "tu jste asi na praxi, no to já chci k někomu zkušenému". Nebo tací, kteří se hrozně diví, že se zavedlo samoobslužné oddělení, ale prostě tou tlustou línou prdelí nehnou a i když máte frontu na spadnutí, donutí vás pro ty obálky prostě dojít. Nejvíce nejlepšejší jsou zbohatlíci. To je sorta, kterou mi hlava nebere v žádné rovině života. Jako "já jsem znuděná panička, dejte mi kožený diář - no větší nemáte, pche". Mám peníze, jsem lepší než vy všichni dohromady - představuji si ji v těch načančaných hadrech v ohrádce s prasaty.

Nechci házet všechny do jednoho pytle, takže ano, najdou se i tací, kteří se na vás usmějí a poděkují - ale i šafránu je víc. Co se týče peněz - no, v životě jsem prodělala víc, ale ona ta "hmotná odpovědnost" taky není žádná prča. Ono takhle semka 500 tamhle 300 a za tu otročinu vlastně nedostanete vůbec nic. (Jo, myslela jsem si, že mně se to stát nemůže, že manko neudělám - a život mě zase přesvědčil o tom, jak jsem kouzelně omylná.)

No, myslím, že tenhle "job" není pro mě to "pravé ořechové", ale snaha se cení a já to alespoň zkusila. Pro nervní a uspěchané rýpaly - přestaňte být takový šmejdi, nikdo vás pak nebude mít rád, negativní energie se za vámi bude šířit jako smrad prdu a ještě nejspíš znepříjemníte život nějakému méně psychicky odolnému jedinci a vážně z toho nikdo nebude mít prospěch. A pro všechny ostatní, kdo si myslí, že práce prodavačky je jen "leháro za kasou" - pro vás nemám slušného výrazu a nebudu si narušovat svoji auru. 

Komentáře