Postcrossingové šílenství

Je to tady - dnes na mě ve schránce čekala má první pohlednice! Přišla od slečny, která je původem z Ruska, avšak žije v malém městečku ve Finsku. Jedná se o pohled s vánoční tématikou a i když text není nijak obsáhlý - jde hlavně o pozdrav z Finska, uvítání na postcrossingu a přání splněných snů a příjemného strávení Vánoc - udělal mi ohromnou radost!Nejvíce z celého pohledu se mi líbí asi známka - z těch hmotných věcí. Jinak ten fakt, že jsem tak nějak spjatá s něčím, co přesahuje můj malý vesmír. Že jsem spojená se světem za hranicemi téhle republiky, za hranicemi svého města. Že je nás víc, takových nadšenců, kteří touží dostávat a posílat pohlednice po celém světě. Já osobně jsem poslala již 7 pohlednic - Německo, Ukrajina, Rusko, Holandsko, U.S.A., Čína a naposledy do Finska. 


Bohužel - tedy ono je to asi dobře, ale mně v mém nadšení to přijde jako "bohužel" - je počet pohledů, které mohu odeslat omezen počtem pohledů, které už dorazily. Z těch mých dorazily zatím jen do Německa (449 km) a na Ukrajinu (1 199 km). Nejstarší z pohledů jsou na cestě již 11 dní, nejnovější 3 dny. Je moc zajímavé pozorovat, kam který pohled putuje jak dlouho a je potěšující, když obdržíte e-mail s informací, že váš pohled dorazil na místo a ještě víc potěší, když se druhé straně líbí a "ocitnete se" v jeho oblíbených. 

Jsem zvědavá, jaká další překvapení mě v průběhu následujících dní, měsíců a (doufám) let čekají - moc ráda bych dostala pohledy z Irska, Británie, Francie, Austrálie, U.S.A. a Nového Zélandu. No, uvidíme, třeba se poštěstí. Rozhodně je to pro mě velká radost! 

Komentáře

 1. Postcrossing miluju !! Tvá pohlendice je krásná, ale mohu jen tiše závidět :D Zrovna mi nic tak měsíc nedošlo, i když by dávno mělo, protože zaregistrovaných je hodně..tak uvidíme :) Přeji hodně štěstí v posílání !! ;)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky a to jsem registrovaná teprve 12 dní :D
   Jsem fanatik - naklikala jsem co nejvíc pohlednic, které jsem mohla rozeslat a vždycky mám ohromnou radost, když nějaká dojde (asi před hoďkou dorazila do Holandska) a já si mohu vyžádat novou adresu. :)
   Tak doufám, že mi budou chodit lépe, než Tobě, jinak chudák naše pošťačka :D

   Vymazat
 2. Nikdy jsem o tom neslyšela ale moc se mi ten nápad líbí! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se o tom také dozvěděla nedávno. Poprvé asi dva měsíce zpět - stránku jsem okoukla, ale nějak se mi nechtělo registrovat. A pak jsem se na ní objevila znovu, pár dní zpět, a najednou mě to hrozně chytlo. :)
   Určitě to stojí za vyzkoušení. :)

   Vymazat
 3. Ahoj, můžu se zeptat kolik si platila když si posílala pohlednici do zahraničí?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, pokud posíláš po Evropě, je to známka za 25,- nebo s písmenkem E. Pokud do "zámoří", známka za 30,- nebo s písmenkem Z. Ty písmenkové ze prodávají v "paklíčku" po 6ti kusech a jsou samolepící, takže je to pohodlnější. :)

   http://www.pismenoveznamky.cz/pismenove-znamky.html

   Vymazat
  2. http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/psani/zahranici/obycejna-zasilka-do-zahranici-id232/

   A ještě, na adrese výše je u "Popis služby" pod větou "Do kterých zemí lze službu využívat?" kompletní přehled - je to excelová tabulka, kterou si můžeš stáhnout. Je docela šikovná - jsou v ní snad všechny země i s popisem, která je dle pošty brána jako evropská a která jako mimoevropská (zámoří). :) Třeba Ti to také k něčemu pomůže. :)

   Vymazat
  3. Moc děkuju! Já právě myslela že to stojí mnohem víc, takže si mě potěšila:)

   Vymazat
  4. Není vůbec zač, ráda jsem pomohla. :) Jsem ráda, že jsem Tě potěšila. :) Pokud se do postcrossingu pustíš, přeji Ti krásné pohledy a zajímavé adresy! :)

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!