pondělí 25. listopadu 2013

Postcrossingové šílenství

Je to tady - dnes na mě ve schránce čekala má první pohlednice! Přišla od slečny, která je původem z Ruska, avšak žije v malém městečku ve Finsku. Jedná se o pohled s vánoční tématikou a i když text není nijak obsáhlý - jde hlavně o pozdrav z Finska, uvítání na postcrossingu a přání splněných snů a příjemného strávení Vánoc - udělal mi ohromnou radost!Nejvíce z celého pohledu se mi líbí asi známka - z těch hmotných věcí. Jinak ten fakt, že jsem tak nějak spjatá s něčím, co přesahuje můj malý vesmír. Že jsem spojená se světem za hranicemi téhle republiky, za hranicemi svého města. Že je nás víc, takových nadšenců, kteří touží dostávat a posílat pohlednice po celém světě. Já osobně jsem poslala již 7 pohlednic - Německo, Ukrajina, Rusko, Holandsko, U.S.A., Čína a naposledy do Finska. 


Bohužel - tedy ono je to asi dobře, ale mně v mém nadšení to přijde jako "bohužel" - je počet pohledů, které mohu odeslat omezen počtem pohledů, které už dorazily. Z těch mých dorazily zatím jen do Německa (449 km) a na Ukrajinu (1 199 km). Nejstarší z pohledů jsou na cestě již 11 dní, nejnovější 3 dny. Je moc zajímavé pozorovat, kam který pohled putuje jak dlouho a je potěšující, když obdržíte e-mail s informací, že váš pohled dorazil na místo a ještě víc potěší, když se druhé straně líbí a "ocitnete se" v jeho oblíbených. 

Jsem zvědavá, jaká další překvapení mě v průběhu následujících dní, měsíců a (doufám) let čekají - moc ráda bych dostala pohledy z Irska, Británie, Francie, Austrálie, U.S.A. a Nového Zélandu. No, uvidíme, třeba se poštěstí. Rozhodně je to pro mě velká radost!