1000 rad, jak posrat vztah

Poslední dobou se stále častěji zamýšlím nad "moderním pojetí" vztahů. Nejhůře mi tedy je, když si připustím, že jsem to nějakou tu dobu (kdy jsem byla "zhrzená a nešťastná" a koukala na vše "zvenčí") žrala taky. A o co že jde? Všechny ty rady a návody na to, jak se k němu chovat a nechovat, co dělat a nedělat, abyste si udržela chlapa, zkrotila chlapa, připevnila chlapa na vodítko... Do hajzlu - jde přece o vztah, o lásku, o souznění - není to žádná hra "kdo z koho". Nebo jsem tady ta naivní já?

Ne, nemyslím si. Řekla bych, že naivní a k uzoufání je celá tahle společností podporovaná hra. Vždyť je to naprosto směšné. Rady jako "neprojevujte mu příliš lásky, opustí vás" nebo "nesnažte se tolik, všimne si toho a bude s vámi orat". No, možná je to u někoho pravda. Ovšem jen proto, že jsme k tomu vedeni. Jsme podporováni v hraní, intrikách a dělání ze sebe něco jiného, než ve skutečnosti jsme.

Vždyť kolikrát ani neprezentujeme sami sebe, chceme-li někoho získat, s někým chodit, být a žít. Jediná rada, která může vážně fungovat je - začni milovat a vážit si sama/sám sebe - pak se nebudeš snažit o přízeň idiotů, kteří Ti za to nestojí a nebudeš se muset řídit kravinami typu "nevař mu, bude si Tě víc vážit". 

Vše tohle, podle mého názoru, souvisí s rozbitím postavení žena-muž. Ne, nejsem zastánkyně toho, abyste ženu zahnali zpět do kuchyně a narvali na ní korzet (na to je ve mně asi přeci jen maličký kousek "feministky" i když bych tak silné slovo asi ani nepoužila). Myslím že je dobře, že máme všichni stejné právo na názor, práci a tak dále. 
Ale pořád bych řekla, že se to vše vzalo za špatný konec. Že se rozbil pohled na muže a na ženu. Žena je jen pouhý hloupý sex-symbol, který má mít kozy jako balony, blond háro a nevkusnou minisukni a z muže se stal ukňouraný, uslintaný blbeček, který si přízvisko "muž" kolikrát ani nezaslouží.

Sakra nejsme žádné loutky, žádné patvary (ani potvory), žádné figurky. Jsme lidé - muž, který má být silný a má být ochránce (pozor nabušenost svalů s tímhle nemá nic společného) a žena je v prvé řadě matka, je to květina, která vykouzlí láskyplné prostředí pro vztah. Pokud se potkají dvě vyzrálé bytosti, nemají přeci potřebu mezi sebou zápasit o každou píď, kdo jakože vede v tom pomyslném boji. Nemají potřebu před druhým skrývat své city, nálady, starosti, strachy, radosti, obavy, nápady, touhy.  

Lidi, prosím vás, proberte se. Existuje jedna jediná odpověď na spokojený vztah - a tou je LÁSKA, ale začít s ní musíte hlavně sami u sebe. Jinak vám jsou všechny rady slušně řečeno k hovnu.  

Komentáře

  1. Pekne a vystizne, ted uz jen vice odvaznych lidi, kteri se budou drzet vlastnich myslenek a pocitu - nez utrzkovitych poucek :) ..kdovi od koho!

    OdpovědětVymazat
  2. To je tak hezky napsané. Respekt před tím, jak uvažujete. Protože podle mě, jedinou odpovědí na to, jak si udržet partnera je milovat sebe a milovat jeho, a to naplno. Nehrát si na nic. My teď třeba řešíme s partnerem takový sexuální problém, má bohužel poruchy erekce. Ale i o tom si dokážeme otevřeně promluvit a jemu nemusí být přede mnou vůbec trapně.

    OdpovědětVymazat
  3. Pěkně napsáno, nemůžu nic jen souhlasit, už jenom to slovo láska, léčí:) I když člověk v dnešní době může být dost zmatený. A je opravdu dobré začít u sebe. Dnešní doba je různá všelijakých takových povrchností které si můžete koupit za peníze ale do lásky to má daleko.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!