Zimní čas je pohlazení

Ach, jak já tuhle změnu času miluji! Mám pocit, jako když mi někdo konečně vrátí mojí hodinu života. Znám spoustu lidí, kterým tyto časové změny nic neříkají, ale já patřím mezi ty citlivé jedince, takže když přijde letní čas - trpím a jsem nešťastně znechucená, avšak přijde-li zimní čas, jsem najednou hrozně spokojená, nadšená a mám vnitřní pocit, že je (konečně) vše v pořádku.Marie Brožová - Černý panter noci
 
 
Když jsem se několik let zpátky dočetla, že letní čas je vlastně jen uměle nastavený a že zimní je "ten pravý a správný", málem jsem vyletěla z kůže - nebo spíše chtěla jsem zůstat zahrabaná v posteli a svým nemytím a leností bojovat proti tomuto nesmyslu. A nějaké ideální nápady pana B.Franklina (dobrá, možná to mohlo skvěle pracovat v r. 1784 a myšlenka "využití přirozeného světla" je asi tak jediná, kterou na tom spatřuji jako "možná i k něčemu vhodnou") mi jsou u mého krásného zadku.

Moje vnitřní hodiny zbožňují zimní čas, miluji to, že se probouzím brzy a přesto vyspinkaná a odpočatá (to že vstanu brzy a necítím se unavená, mrtvá a totálně vyšťavená mi dělá hrozně moc dobře). Dodává mi to pohodu a optimismus. Cítím, že je to takhle správné a to je neocenitelný pocit - když se vaše tělo cítí šťastně a spokojeně, je vše mnohem lepší.

Vím, že nejsem sama, kdo má s letním časem problém a kdo by ho nejraději zametl pod koberec a už navždy si užíval pohody zimního času. A nedivím se, vždyť je letní čas prostě jen holý nesmysl, kterým nás akorát buzerují. Vnitřní hodiny vědí své a pokud ony nejsou s "letňákem" spokojeny, pak by se nad tím mělo pár lidí zamyslet. Tedy oni se dokonce už zamysleli a přišli na to, že nám tyto změny jsou spíše ku škodě než ku prospěchu.

Z toho plyne jediné - lidstvo by melo začít poslouchat své tělo a vnitřní pocity, ne svou touhu vše ovládat a narvat do tabulek, příkazů a jiných nesmyslností. Takže sláva "zimnímu" času, tomu, jež mé biologické hodiny milují a v kterém chce mé tělo spokojeně žít!Komentáře