Nepřemýšlej - buď IN!

Přesně! Proč přemýšlet nad tím, zda mi ty legínky sluší, hlavně že jsou IN! Proč přemýšlet nad tím, že tohle sáčko má dvacet dalších, hlavně že je to IN! Proč se zabývat myšlenkou, že jsem na chlup stejná ( možná o odstín děsivější), než čtyři moje spolužačky... Jsem IN a to je hlavní! Být svá a přemýšlet - to už po mně chcete nějak moc, ne?Já chápu, že člověk je tvor společenský a má touhu "zapadnout"... ale nějak nechápu, proč za každou cenu... proč v sobě zatloukat originalitu sobě vlastní ( troufám si tvrdit, že se s ní rodí každý, ovšem u většiny se vypaří do nedohledna)... Jak říká má oblíbená herečka HBC ( já tu ženskou prostě žeru ): "Who wants to be normal when you can be unique?"

 
A to je přesně to - proč být normální a stejná jako ostatní, když mohu být jiná, mohu být svá, mohu být jedinečná. (Protože KAŽDÝ se rodí jedinečný, tak proč proboha tak toužíme být jako ostatní?!? )
 
Jednou mi na tohle jeden člověk řekl "A proč být jiná, když můžeš být normální?"
Eh?!? - už se s ním nebavím, ne, vážně, takové lidi nemusím mít kolem sebe, nebere mě takovou, jaká jsem, tak proč se s ním trápit... To je něco dalšího, co jsem se naučila - chceš na mě něco měnit, nelíbí se Ti mé oblečení, můj účes, mé názory - potom se rozloučíme a každý si půjde svojí cestou, protože nemá cenu, aby jsme se jeden pro druhého nějak přetvařovali, trápili, nedej bůh měnili ( udělala jsem to jednou, pod nátlakem své mladické nerozvážnosti a upřímně - větší ptákovinu jsem snad neprovedla)...
 
Buďte osobnosti! Nebuďte kopie - a často příšerné kopie děsivých "originálů". Proč, k čemu? K čemu to? Přemýšlejte, rozvíjejte svoji osobnost, nevšímejte si toho, že vaše okolí na to nemá a tak se vás snaží za každou cenu sesadit na svoji úroveň a nebo pod ní. Máte svůj styl, máte sami sebe a máte svou originalitu - držte se jí. Vy jste tu pomyslní vítězové! Mít odvahu vystoupit ze stáda a plout proti proudu. Přemýšlet sám za sebe, přemýšlet o věcech, které mě popoženou dál, to je prostě úžasné.
 
Přemýšlet znamená vzít osud a svůj život pevně do svých rukou... Přemýšlení znamená svobodu - kterou málokdo unese ( ač jí všichni tak děsně moc chtějí). Máš v hlavě mozek, tak ho používej!
Rozhodně nejsem IN a nezapadám do standartu "stejná jako dvacet dalších" ( kdy na fotce ani nepoznáte která že je "ta vysněná" protože prostě všechny jsou naprosto stejné) a jsem na to hrdá. Protože mám sebe, mám své myšlení, mám svoji moudrost a mám vedle sebe člověka, který si toho váží, který to ocení a který mi věří.
 
A už zkrátka nehodlám věřit tomu, že je se mnou něco špatně... Nikdy se nenechte zkrotit všedností ostatních, máte-li na to být sami sebou!

Komentáře

 1. Ó, to mi připomíná mou sestřenku, která měla v úterý úchvatný oděv. Svetr a k tomu elasťáky. (Schválně nebudu psát legíny, protože jako malá jsem tomu říkala elasťáky a nosila jsem to ven na hnůj, proto mi přijde dost trapný tu samou věc nazývat jiným jménem jen proto, že už je to zase v módě.) Když se otočila, prosvítala jí celá prdel a spoďáry. Zkrátka, jako by si vzala svetr a černé silonky :oD A věřím, že není jediná. Já si nosím, co chci, co se mi líbí a na co mám zrovna náladu. Někdy mě deptá, že na mě lidi koukají, ale spíš je to díky mý paranoie, takže na to kašlu.
  Jinak připisuju asi tak tisíc bodů za fotku, miluju Helenu. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle "svetrový jev s průsvitnou prdelí" jsem před prázdninami pozorovala velmi často na autobusovém nádraží mého rodného města, zhruba tak kolem druhé/třetí hodiny, kdy se do přilehlých vesnic rozjížděla dítka školou povinná. Ze začátku jsem se tím bavila - pak jsem div nezačala brečet (zadržované výbuchy smíchu, znechucení a v neposlední řadě zamyšlení nad tím, kam tohle proboha vede). Ale zjistila jsem, že svetřík je ještě poměrně mírná volba (pokud je aspoň náznakem delší).

   Taky si ráda nosím co uznám za vhodné, co se mi líbí a hlavně miluji barvy a nehodlám chodit jak šedá myš jen proto, že jiní na to nemají koule :) Buď v klidu - paranoidní jsme občas všichni :D Jsem ráda, když se za mnou lidé otáčejí, ale to neznamená, že když mě to pět minut zpět těšilo, že v tuhle chvíli nemám pocit, že mě chtějí upálit :D

   Jinak co se Heleny týče - tu musí milovat každý! A jestli ne, no... škoda slov :D

   Vymazat

Okomentovat

Vřelé díky k Tobě letí z Hnízda!